प्रहरीको सेटिङ्ग मा राजधानि मा हुन्डी कारोबारीको विगविगी

काठमाडौं फागुन २३ । प्रहरीले काठमाडौंको बाफलबाट हुन्डी कारोबारीको आशंकामा अमित अग्रवालाई पक्राउ गरेको छ ।  महानगरीय अपराध महाशाखाले १ करोड ५० लाख नगदसहित काठमाडौंको बाफल बस्ने ३२ वर्षीय अमित अग्रवाललाई पक्राउ गरेको हो । बागफस्थित  कुमारध्वज जोशीको घरमा डेरा गरि बस्ने अग्रवाल अवैध हुण्डी करोबारमा संलग्न भएको सूचनाका आधारमा प्रक्राउ गरेको प्रहरीले बताएको छ ।  प्र्हरीले अग्रवालको साथबाट १ करोड ५० लाख  नगदसहित पक्राउ गरेको महानगरीय प्रहरी कार्यालले बताएको छ । यसबारे थप अनुसन्धान भइरहेको प्रहरीले जनाएको छ ।
महानगरीय प्रहरी वृत्त जनसेवाको नाकैमा विजय सिंगल(नाघोरी)को हुण्डी कारोबार
काठमाडौंको नयाँसडकस्थित झोछेँमा देखाउटी रुपमा सामान्य अफिस राखेर विभिन्न इलेक्ट्रीकल समान बेच्ने गरेका  विजय सिंगल(नाघोरी)को मुख्य काम भने हुण्डी कारोवार रहेको छ ।  विगत लामो समयदेखि काठमाडौमा बसेर हुण्डीको कारेवार गर्दै आएका विजयका दाई अशोक भने भारतमा बसेर विजयलाई सहयोग गरिरहेका छन । विजय सिंगल(नाघोरी)ले नेपालमा हुण्डीको कारोवार गर्ने र उनका दाई अशोकले भारमा बसेर हुण्डीको कारेवार हेर्ने गरेका छन । विजयले झोछेँमा राखेको अफिस  र  आफु बस्ने घरबाटै हुण्डकिो कारोवार गर्ने गरेका छन । भोटेवहाल ओरालो नजिक बस्ने गरेका विजयले विभिन्न सहकारी संस्था र बैंकहरु मार्फत पनि हुण्डीको कारोवार गर्ने गरेका छन । हुण्डीकारोवार गर्नेलाई छिटिपुट रुपमा प्रहरीले पक्राउ गरेपनि विजय सिंगलको हुण्डी धन्दा भने फस्टाई रहेको छ । न्युरोडको पुरानो नगरपालिका अगाडी  सामान्य अफीस लिएर हुण्डी कारावार गर्दै आएका विजयले भोटेवहालबाट समेत हुण्डी कारेवार गर्ने गरेको स्रोतले बताएको छ । विजयले भारत,दुवइ तथा अन्य देशहरुमा हुण्डी बाट ठूलो रकम पठाउने गरेका छन ।  उनले काठमाडौंमा रकम संकलन गर्ने र अर्को कुनै देशका मानिसले भुक्तानी पाउने गरी गोप्य कोडको आधारमा पैसा पठाउँछन र अर्को ठाउँबाट वा देशबाट भुक्तानी हुन्छ यसरी अबैध तरिकाले हुण्डीको कारोबार उनले विगत लामो समय देखि गर्दै आएका छन । भारत घर भएका विगज लामो समयदेखि काठमाडौं बस्दै आएका छन । विजयको हुण्डी कारोवारमा प्रहरीले पनि अप्रत्यक्ष रुपमा साथ दिएको समाचार स्रोतले बताएको छ  । महानगरीय प्रहरी वृत्त जनसेवाको अगाडी वसेर विगत लामो समय देखि हुण्डी कारोवारगर्दै आएका विजयलाई अहिले सम्म समाउन सकेको छैन । केहि घुमुवा प्रहरी तथा केहि व्यापारीकै सहयोगमा विजयले जनसेवाको नाकैमा अबैध धन्दा चलाई रहेको बताईएको छ ।

Facebook Comments Box
TOP
Shares