वर्तमान सरकारबाट नेपाली जनताले आशा गर्ने कुनै ठाउँ नरहेको एमालेको आरोप

काठमाडौं- प्रमुख प्रतिपक्ष दल नेकपा एमालेले वर्तमान सरकारबाट नेपाली जनताले आशा गर्ने कुनै पनि ठाउँ नरहेको आरोप लगाएको छ ।बुधबार प्रतिनिधि सभा बैठकमा बोल्दै एमालेका प्रमुख सचेतक पदम गिरीले नेपाली जनताले सरकारबाट कुनै आशा गर्ने ठाउँ गुमाएकाले युवाहरू विदेश पलायन हुने क्रम बढदै गइरहेको जिकिर समेत गरे ।उनले विगत एक वर्षको अवधिमा सरकारले नेपाली जनतालाई असल कानून र नीति दिन नसकेको समेत बताए ।

प्रमुख सचेतक गिरीले मुलुकको अवस्था कहाली लाग्दो हुनुमा सरकार जिम्मेवार रहेको बताए ।‘देशमा अहिले जुन खालको कहाली लाग्दो मुलुकको अवस्था छ । जनता व्यापक निराशा छाएको छ । र नेपालको राजनीतिक नेतृत्वबाट यो वर्तमान सरकारबाट जनताले कुनै आशा गर्ने ठाउँ भेटिराखेको अवस्था छैन । त्यही कारणले आफ्नो आत्माविश्वास गुमाएर युवाहरु देश छोडेर विदेश भाग्ने क्रम शुरु भएको छ । जसरी एउटा रुख सुक्यो भने त्यसमा रहेका चराहरुले त्यो रुख छोडेर अर्को हरियो रुखतिर जान्छन् । त्यस्तै गरेर यो देशमा मेरो भविष्य छैन भन्ने ठानेर मान्छे पलायन हुनुपर्ने ठाउँमा अहिले परिस्थिति पुगेको छ । यो यथार्थका जगमा उभिएर हामीले मूल्यांकन गरेनौं भने हामी सही ठाउँमा पुग्न सक्दैनौ भन्ने यथार्थलाई हामीले मान्नुपर्छ ।

यतिबेला हामीले समिक्षा गर्नुपर्नेछ ।’ उनले भने,’विगतमा हामीले एक वर्षसम्म पनि यस संसदबाट जनताको सरोकारको विषयहरुलाई संविधान कार्यान्वयन गर्ने सम्बन्धमा त्योसँग सम्बन्धित रहेका ऐन, कानून निर्माण गर्ने विषयहरु होस् । सुशासनका मुद्दाहरु, समृद्धिका योजनाहरु, राष्ट्रिय हितका सवालहरुमा किन नहोस् । जुन ढंंगले संसदमा सघन र घनिभुत ढंगले छलफल हामीले गर्नुपर्दथ्यो । र नेपाली जनतालाई हामीले असल नीति दिने, असल कानून दिने काममा हामी जसरी प्रभावकारी ढंगले चलाउन सक्नुपर्दथ्यो । विगतमा हामी चुक्यौं । ’प्रमुख सचेतक गिरीले संविधान कार्यान्वयन गर्ने सम्बन्धमा सरकार र संसदले विशेष ध्यान दिनुपर्ने बताए ।

Facebook Comments Box
TOP
259 Shares